Dobre rzeczy rodzą się z pasji, tak właśnie zaczęły się początki firmy Camelbak, którą założył Michale Eidson. Założyciel firmy 1989 roku brał udział w wyścigu „Hotter’N Hell 100”, gdzie miał do pokonania 100mil przez Teksas podczas potężnego upału. Jak wiadomo upał = większe zapotrzebowanie na wodę. Michale nie chcąc marnować czasu na ciągłe zatrzymywanie się, aby napełniać bidon, wpadł na pomysł, aby do plastikowego woreczka nalać wodę i włożyć go do skarpetki. Tak przygotowaną wodę włożył do plecaka, z którym jechał na wyścigu, a do skarpetki włożył rurkę, którą przeciągnął wzdłuż ramion, aby móc sięgać do niej ustami. Można pomyśleć, skąd on miał takie rzeczy przy sobie, ale Michale był ratownikiem medycznym i zawsze był przygotowany na wszystko. I tak nieświadomie stworzył pierwszy prototyp plecaka z bukłakiem na wodę.

Jego pomysły parę lat później docenił sportowy rywal Michale’a-Jeff Wemmer, który dołączył do firmy i pomagał Eidsonowi ją rozkręcić i nabywać kupców od Florydy aż po Kalifornię.

Bidony rowerowe

Wszystkie bidony marki Camelbak są wolne od BPA/BPF/BPS (nie pochłaniają zapachów i smaków) oraz zrobione są ze specjalnego polipropylenu trustate, który wykorzystuje jony srebra, dzięki czemu hamuje on rozwój bakterii. Nie wydzielają szkodliwego bisfenolu pod wpływem ciepła, tak jak to bywa w przypadku plastikowych butelek PET.

Bidony posiadają technologię JET VALVE, która automatycznie uszczelnia ustnik (wykonany z silikonu medycznego), a napój wydostanie się z niego tylko podczas ściśnięcia butelki. Ustnik można zablokować poprzez przekręcenie górnej części np. na czas transportu.

Każdy ustnik możemy łatwo rozebrać i wyczyścić w nim wszystkie zakamarki, dzięki czemu zapobiegniemy niespodziewanej pleśni, która może się rozwinąć w takich wilgotnych zakamarkach. Można myć również w zmywarkach.

Modele bidonów

Camelbak Podium

Pierwszy model, który występuje w dwóch pojemnościach 620ml i 710ml oraz w różnych wersjach kolorystycznych.

Camelbak Chill

Model z izolacją posiada podwójne ścianki w bidonie, dzięki zastosowaniu takiej technologii napój może utrzymać zimną temperaturę dwa razy dłużej niż w zwykłym bidonie. Występuje w dwóch pojemnościach 620ml i 710ml.

Camelbak Podium Dirt Series

Bidon wyposażony jest w gumową zatyczkę, którą można przykryć ustnik. Sprawdza się to np. gdy jest sucho i na ustniku zbierają się nieczystości i piach, ale również w mokrych i błotnych warunkach. Występuje w jednej pojemności 620ml oraz w wersji Chill z izolacją.

Camelbak Podium ICE

Model z izolacją AEROGEL (substancja znajduję się pomiędzy ściankami bidonu), który pozwala aby napój był zimny cztery raz dłużej, niż w zwykłym bidonie. Występuje tylko w pojemności 620ml.

Butelki Camelbak

Camelbak posiada w swojej ofercie również butelki do codziennego użytku. Bardzo dobrze sprawdzą się one w biurze, na siłowni czy wycieczkach. Wykonane są w 50% z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Tak samo jak w przypadku bidonów, butelki są wolne od BPA/BPF/BPS oraz nie wydzielają szkodliwego bisfenolu pod wpływem ciepła.

Camelbak Chute Mag

Wytrzymałe i wygodne butelki posiadają wygodny uchwyt przy nakrętce, który ułatwi nam przenoszenie. Korek jest nakręcany, co zapewnia idealną szczelność i nie trzeba się martwić o wyciekanie płynu. Nakrętka posiada magnes, dzięki temu po otwarciu go, podczas picia nie będzie nam on spadał na twarz. Można wygodnie nalać sobie wodę z dowolnego dystrybutora. Występują w pojemnościach 600ml, 750ml, 1l, 1.5l, oraz w różnych wersjach kolorystycznych.

Camelbak Eddy+

Butelka z rurką i zewnętrznym ustnikiem. Ustnik zapewnia szczelność i płyn wydostaje się z niego tylko w trakcie picia. Rurka sięga, aż do samego dna, więc nie ma potrzeby przechylania butelki. Nakrętka posiada wygodny uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Całość można łatwo rozebrać i dokładnie wymyć. Występują w pojemnościach 600ml, 750ml oraz 1l.

 

Camelbak Eddy+Kids

Butelka jest identyczną kopią wersji, która została przedstawiona wyżej. Ma ona tylko mniejszą pojemność 400 ml oraz przepiękne, kolorowe wzory. 

check Produkt dodany do porównania.

check Produkt dodany do listy życzeń

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa Politykę prywatności

Loading...