Zadzwoń teraz 585223580

Zamknij (x)

Ty i Rower to spójna całość!

Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki też powinien być Twój rower. Retül FIT oraz Body Geometry pozwala połączyć rowerzystę z jego bicyklem w jeden spójny organizm. Rower, na którym wygodnie się siedzi, zawiezie Cię szybciej i dalej. Im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy. Podstawą optymalnych wrażeń z jazdy w każdym terenie jest prawidłowo dobrana pozycja. Pozycja, która pozwoli pokonywać podjazdy z mniejszym wysiłkiem i doda pewności siebie przy pędzie w dół. Dzięki kompleksowej wiedzy z zakresu biomechaniki i po zapoznaniu się z Twoim stylem jazdy, nasz specjalista Retül FIT będzie w stanie określić optymalną pozycję. Retül FIT to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów indywidualnego dopasowania roweru do użytkownika.

Metoda Retül FIT jest kompleksową metodą indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej, założycielem słynnego Boulder Center for Sports Medicine, doktorem Andy Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej. Nasze studio wyposażone zostało w nowoczesną technologię Retül.

Proces body geometry fit

1) PROFIL KOLARZA
Specjalista Retül FIT zapyta Cię o Twoje cele, oceni Twoją siłę i możliwości fizyczne. Pozna Twoje potrzeby, słabe punkty, dawne kontuzje i dowie się, co chcesz osiągnąć.

2) BADANIE MOTORYCZNE
W tej fazie badamy typowy zakres ruchów kolarza, budowę stopy, kolan i zakrzywienie kręgosłupa, by zidentyfikować ewentualną asymetrię i określić punkty wyjściowe dla ustawienia optymalnej pozycji.

3) USTAWIENIA W WIDOKU BOCZNYM
Celem jest określenie optymalnej pozycji kolarza z perspektywy bocznej, tj. wysokości i przesunięcia siodła, położenia jarzma sztycy, długości i kąta nachylenia mostka.

4) USTAWIENIA W WIDOKU PRZEDNIM
Analiza widoku z przodu zapewnia szereg danych biomechanicznych i kinetycznych, pozwalając ustawić pedały i dobrać wkładki tak, aby biodro, kolano i stopa ustawione były idealnie w linii prostej.

5) WIZYTA KONTROLNA
Kolejnym punktem procesu jest wizyta kontrolna (zwykle po tygodniu-dwóch), mająca na celu ocenę efektywności wprowadzonych zmian, adaptacji do nowej pozycji i wprowadzenie niezbędnych korekt.

Cennik

BIKE FITTING
650 zł

• wykonywany tylko na rowerze klienta

• wywiad

• ocena biomechaniki

• ustawienie pozycji i roweru (badanie pozycji w widoku bocznym lewa, prawa i widoku przednim)

• raport końcowy zawierający ocenę biomechaniczną,pozycję na rowerze i parametry ustawienia roweru

• wizyta kontrolna po ok. 4 tygodniach, weryfikacja pozycji i ewentualne korekty

SIZING:
400 zł

• wykonywany tylko na rowerze klienta

• wywiad

• ocena biomechaniki

• ustawienie pozycji i roweru (badanie pozycji mniej szczegółowe niż przy Bike Fittingu)

• wizyta kontrolna po ok. 4 tygodniach, weryfikacja pozycji i ewentualne korekty lub kontynuacja usługi do pełnego Bike Fittingu

DOPASOWANIE/ DOBÓR ROZMIARU:
200 zł

• wykonywane tylko na specjalnym przyrządzie Retül Muve

• możliwość sprawdzenia do 4 rozmiarów w trakcie jednej sesji

• raport ze wstępnymi parametrami ustawienia roweru

• po zakupie wybranego roweru wskazana kontynuacja sesji w kierunku Sizing`u lub Bike Fittingu

KONSULTACJA: 150 zł

W każdym przypadku konieczne jest wcześniejsze umówienie spotkania, tel. 58 522 35 86

Kilka słów o Fitterach

Adam Żabiński - pasjonat kolarstwa, człowiek, który "postawił" na koła nie jeden rower. Niezwykle doświadczony kolarz, który czynnie uprawia ten sport od wielu lat. Posiada wiedzę z zakresu świata rowerowego na najwyższym poziomie. Ukończył "Specialized Body Geometry Fit Level 1 Class" oraz "Specialized Body Geometry Fit Level 2 Class".

Kontakt

retulfit@wysepka.pl

Odpowiadamy w ciągu 24h

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00
Sobota: 10:00 - 15:00
Niedziela: zamknięte

Studio Retul Fit (Bike Fitting)

retulfit@wysepka.pl
Adam Żabiński
tel. 58 522 35 86

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa Politykę prywatności