W celu umówienia wizyt w naszym studio Retül FIT prosimy o kontakt mailowy: retulfit@wysepka.pl

Ty i Rower to spójna całość!

Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki też powinien być Twój rower. Retül FIT oraz Body Geometry pozwalają połączyć rowerzystę z jego bicyklem w jeden spójny organizm. Rower, na którym wygodnie się siedzi, zawiezie Cię szybciej i dalej. Im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy. Podstawą optymalnych wrażeń z jazdy w każdym terenie jest prawidłowo dobrana pozycja. Pozycja, która pozwoli pokonywać podjazdy z mniejszym wysiłkiem i doda pewności siebie przy pędzie w dół. Dzięki kompleksowej wiedzy z zakresu biomechaniki i po zapoznaniu się z Twoim stylem jazdy, nasz specjalista Retül FIT będzie w stanie określić optymalną pozycję. Retül FIT to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów indywidualnego dopasowania roweru do użytkownika.

Metoda Retül FIT jest kompleksowym sposobem indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała ona dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej, założycielem słynnego Boulder Center for Sports Medicine, doktorem Andy Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu kolarza z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej. Nasze studio wyposażone zostało w nowoczesną technologię Retül.

Proces body geometry fit

1) PROFIL KOLARZA
Specjalista Retül FIT zapyta Cię o Twoje cele, oceni Twoją siłę i możliwości fizyczne. Pozna Twoje potrzeby, słabe punkty, dawne kontuzje i dowie się, co chcesz osiągnąć.

2) BADANIE MOTORYCZNE
W tej fazie badamy typowy zakres ruchów kolarza, budowę stopy, kolan i zakrzywienie kręgosłupa, by zidentyfikować ewentualną asymetrię i określić punkty wyjściowe dla ustawienia optymalnej pozycji.

3) USTAWIENIA W WIDOKU BOCZNYM
Celem jest określenie optymalnej pozycji kolarza z perspektywy bocznej, tj. wysokości i przesunięcia siodła, położenia jarzma sztycy, długości i kąta nachylenia mostka.

4) USTAWIENIA W WIDOKU PRZEDNIM
Analiza widoku z przodu zapewnia szereg danych biomechanicznych i kinetycznych, pozwalając ustawić pedały i dobrać wkładki tak, aby biodro, kolano i stopa ustawione były idealnie w linii prostej.

5) WIZYTA KONTROLNA
Kolejnym punktem procesu jest wizyta kontrolna (zwykle po tygodniu-dwóch), mająca na celu ocenę efektywności wprowadzonych zmian, adaptacji do nowej pozycji i wprowadzenie niezbędnych korekt.

Kilka słów o Fitterze

Adam Żabiński - Pasjonat kolarstwa , człowiek, który "postawił" na koła nie jeden rower. Niezwykle doświadczony kolarz, który czynnie uprawia ten sport od 20 lat. Posiada wiedzę z zakresu świata rowerowego na najwyższym poziomie. Ukończył "Specialized Body Geometry Fit Level 1 Class" oraz "Specialized Body Geometry Fit Level 2 Class".

Cennik

BIKE FITTING
800 zł

• wykonywany tylko na rowerze klienta

• wywiad

• badanie motoryczne

• ustawienie pozycji i roweru (badanie pozycji w widoku bocznym lewa, prawa i widoku przednim)

• raport końcowy zawierający ocenę biomechaniczną,pozycję na rowerze i parametry ustawienia roweru

• wizyta kontrolna po ok. 4 tygodniach, weryfikacja pozycji i ewentualne korekty

DOPASOWANIE/ DOBÓR ROZMIARU:
350 zł

• wykonywane przy użyciu Retül Muve SL

• raport ze wstępnymi parametrami ustawienia roweru

• po zakupie wybranego roweru wskazana kontynuacja sesji w kierunku Sizing`u lub Bike Fittingu

KONSULTACJA:
550 zł

• indywidualne porady (np. badanie stóp i dobór odpowiednich wkładek, podstawowe ustawianie bloków, dobór siodełka itp.)

• raport z zalecanymi parametrami ustawieniami roweru i pozycji

Na każdą z wyżej wymienionych usług należy umówić się z odpowiednim wyprzedzeniem. Zalecany jest kontakt za pomocą poczty elektronicznej, pod adresem: retulfit@wysepka.pl 

Wymagana zaliczka w kwocie 100zł.

Po kontakcie i ustaleniu terminu  generujemy link do płatności. W przypadku braku wpłaty w ciągu 48h rezerwacja jest anulowana. 

Informacje przed Fittingiem

Co zabrać ze sobą?

  • ubranie kolarskie (koszulka, spodenki lub trisuit),
  • buty z blokami, skarpetki,
  • aero kask i okulary w razie pozycji czasowej lub triathlonowej,
  • czysty rower (łącznie z czystym napędem),
  • w przypadku posiadania przystawki typu lemond, proszę o zabranie ze sobą podkładek regulacyjnych i śrub.

Stan roweru i osprzętu

W celu przeprowadzenia sprawnego bike fittingu prosimy o wcześniejsze samodzielne poluzowanie śrub mocujących: jarzmo siodła, siodło, sztyca, mostek, stery i kierownica.

W przypadku braku możliwości regulacji ww. elementów przez fittera, klient może zostać obciążony dodatkowymi kosztami serwisu roweru.

Przed usługą należy wyczyścić obuwie, a zwłaszcza bloki ze śrubami w butach MTB. Należy je również wcześniej przygotować do demontażu. 

Zakupy

Ewentualne zakupy (nowe buty, bloki, spodenki, skarpetki, koszulka, itp) dokonujemy przed umówioną godziną.

Siodło, kierownica, mostek oraz wkładki do butów są dobierane w trakcie fittingu. Wybrane części są dodatkowo płatne, zgodnie z ich ceną w sklepie. 

Zmiana terminu

Jeżeli wizyta nie może dojść do skutku, należy nas o tym wcześniej poinformować - minimalnie na 1 dzień przed umówioną datą. Informację o odwołaniu lub przełożeniu wizyty można przekazać nam za pomocą numeru telefonu lub adresu e-mail dostępnego poniżej.

Zaliczka jest bezzwrotna, w związku z czym jeżeli wizyta nie zostanie odwołana z wyprzedzeniem, nie będzie ona zwrócona klientowi.

Kontakt

retulfit@wysepka.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 11:00 - 19:00
Sobota: 10:00 - 15:00
Niedziela: zamknięte

Studio Retul Fit (Bike Fitting)

retulfit@wysepka.pl
Adam Żabiński
tel. 58 522 35 86

check Produkt dodany do porównania.

check Produkt dodany do listy życzeń

Loading...