TY I ROWER TO SPÓJNA CAŁOŚĆ

Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki też powinien być Twój rower. Retül FIT oraz Body Geometry pozwala połączyć rowerzystę z jego bicyklem w jeden spójny organizm. Rower, na którym wygodnie się siedzi, zawiezie Cię szybciej i dalej. Im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy. Podstawą optymalnych wrażeń z jazdy w każdym terenie jest prawidłowo dobrana pozycja. Pozycja, która pozwoli pokonywać podjazdy z mniejszym wysiłkiem i doda pewności siebie przy pędzie w dół. Dzięki kompleksowej wiedzy z zakresu biomechaniki i po zapoznaniu się z Twoim stylem jazdy, nasz specjalista Retül FIT będzie w stanie określić optymalną pozycję. Retül FIT to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów indywidualnego dopasowania roweru do użytkownika.

METODA RETÜL FIT

Retül FIT jest kompleksową metodą indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej, założycielem słynnego Boulder Center for Sports Medicine, doktorem Andy Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej. Nasze studio wyposażone zostało w nowoczesną technologię Retül.

PROCES BODY GEOMETRY FIT

1) PROFIL KOLARZA
Specjalista Retül FIT zapyta Cię o Twoje cele, oceni Twoją siłę i możliwości fizyczne. Pozna Twoje potrzeby, słabe punkty, dawne kontuzje i dowie się, co chcesz osiągnąć.

2) BADANIE MOTORYCZNE
W tej fazie badamy typowy zakres ruchów kolarza, budowę stopy, kolan i zakrzywienie kręgosłupa, by zidentyfikować ewentualną asymetrię i określić punkty wyjściowe dla ustawienia optymalnej pozycji.

3) USTAWIENIA W WIDOKU BOCZNYM
Celem jest określenie optymalnej pozycji kolarza z perspektywy bocznej, tj. wysokości i przesunięcia siodła, położenia jarzma sztycy, długości i kąta nachylenia mostka.

4) USTAWIENIA W WIDOKU PRZEDNIM
Analiza widoku z przodu zapewnia szereg danych biomechanicznych i kinetycznych, pozwalając ustawić pedały i dobrać wkładki tak, aby biodro, kolano i stopa ustawione były idealnie w linii prostej.

5) WIZYTA KONTROLNA
Kolejnym punktem procesu jest wizyta kontrolna (zwykle po tygodniu-dwóch), mająca na celu ocenę efektywności wprowadzonych zmian, adaptacji do nowej pozycji i wprowadzenie niezbędnych korekt.

CENNIK:
BIKE FITTING: 600 zł

Konieczne wcześniejsze umówienie spotkania, tel. 58 340 38 92

- wywiad
- ocena biomechaniki
- sesja na rowerze Retul Muve lub na własnym rowerze
- raport pozycji oraz oceny biomechanicznej
- wizyta kontrolna po ok. 2 tygodniach, weryfikacja pozycji i ewentualne korekty

SIZING: 400 zł

KILKA SŁÓW O FITTERACH:

Adam Żabiński - pasjonat kolarstwa, człowiek, który "postawił" na koła nie jeden rower. Niezwykle doświadczony kolarz, który czynnie uprawia ten sport od wielu lat. Posiada wiedzę z zakresu świata rowerowego na najwyższym poziomie. Ukończył "Specialized Body Geometry Fit Level 1 Class" oraz "Specialized Body Geometry Fit Level 2 Class".

KONTAKT:
ul. Grunwaldzka 470, 80-309 Gdańsk, (Hala Olivia)
E-mail: retulfit@wysepka.pl
Tel. 58 340 38 92