TY I ROWER TO SPÓJNA CAŁOŚĆ


Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki też powinien być Twój rower. Retül FIT oraz Body Geometry pozwala połączyć rowerzystę z jego bicyklem w jeden spójny organizm. Rower, na którym wygodnie się siedzi, zawiezie Cię szybciej i dalej. Im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy. Podstawą optymalnych wrażeń z jazdy w każdym terenie jest prawidłowo dobrana pozycja. Pozycja, która pozwoli pokonywać podjazdy z mniejszym wysiłkiem i doda pewności siebie przy pędzie w dół. Dzięki kompleksowej wiedzy z zakresu biomechaniki i po zapoznaniu się z Twoim stylem jazdy, nasz specjalista Retül FIT będzie w stanie określić optymalną pozycję. Retül FIT to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów indywidualnego dopasowania roweru do użytkownika.


 

METODA RETÜL FIT


Retül FIT jest kompleksową metodą indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej, założycielem słynnego Boulder Center for Sports Medicine, doktorem Andy Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej. Nasze studio wyposażone zostało w nowoczesną technologię Retül.PROCES BODY GEOMETRY FIT


1) PROFIL KOLARZA

Specjalista Retül FIT zapyta Cię o Twoje cele, oceni Twoją siłę i możliwości fizyczne. Pozna Twoje potrzeby, słabe punkty, dawne kontuzje i dowie się, co chcesz osiągnąć.


2) BADANIE MOTORYCZNE

W tej fazie badamy typowy zakres ruchów kolarza, budowę stopy, kolan i zakrzywienie kręgosłupa, by zidentyfikować ewentualną asymetrię i określić punkty wyjściowe dla ustawienia optymalnej pozycji.3) USTAWIENIA W WIDOKU BOCZNYM

Celem jest określenie optymalnej pozycji kolarza z perspektywy bocznej, tj. wysokości i przesunięcia siodła, położenia jarzma sztycy, długości i kąta nachylenia mostka.


4) USTAWIENIA W WIDOKU PRZEDNIM

Analiza widoku z przodu zapewnia szereg danych biomechanicznych i kinetycznych, pozwalając ustawić pedały i dobrać wkładki tak, aby biodro, kolano i stopa ustawione były idealnie w linii prostej.


5) WIZYTA KONTROLNA

Kolejnym punktem procesu jest wizyta kontrolna (zwykle po tygodniu-dwóch), mająca na celu ocenę efektywności wprowadzonych zmian, adaptacji do nowej pozycji i wprowadzenie niezbędnych korekt. 

 

CENNIK:


BIKE FITTING

 

500 zł


Konieczne wcześniejsze umówienie spotkania, tel. 58 340 38 92

 

- wywiad

 

- ocena biomechaniki

 

- sesja na rowerze Retul Muve lub na własnym rowerze

 

- raport pozycji oraz oceny biomechanicznej

 

- wizyta kontrolna po ok. 2 tygodniach, weryfikacja pozycji i ewentualne korekty

 

SIZING


300 zł

 

KILKA SŁÓW O FITTERACH:

 

Krzysztof Staniszewski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Promotor triathlonu w Trójmieście. Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata serii Ironman 70.3. (Floryda 2010, Las Vegas 2011, 2012). Trener grupy triathlonowej Sportevo. Organizator imprez triathlonowych: Triathlon Gdańsk, Triathlon Kartuzy oraz Triathlon Chmielno.

 

Czynne uczestnictwo w rywalizacji sportowej przenosi do studia Body Geometry Fit. Tutaj poszukuje optymalnej pozycji na rowerze zarówno dla siebie jak i swoich zawodników. Jego nadrzędnym celem jest  kompromis między komfortem a efektywnością.


Adam Żabiński - pasjonat kolarstwa, człowiek, który "postawił" na koła nie jeden rower. Niezwykle doświadczony kolarz, który czynnie uprawia ten sport od wielu lat. Posiada wiedzę z zakresu świata rowerowego na najwyższym poziomie. Ukończył "Specialized Body Geometry Fit Level 1 Class" oraz "Specialized Body Geometry Fit Level 2 Class".


KONTAKT:

 

ul. Grunwaldzka 470

80-309 Gdańsk

(Hala Olivia)

 

e-mail: retulfit@wysepka.pl

tel. 58 340 38 92