Zadzwoń teraz 585223580

Zamknij (x)
Siodełko SELLE ITALIA SLR TM SUPERFLOW

Siodełko SELLE ITALIA SLR TM SUPERFLOW

Rozmiar
 • L3
Dostawa w 24h
559,90 zł
Brutto

 

Szeroka gama siodeł odpowiednich dla wszystkich potrzeb od mtb po amatorską szosę, czerpiącą inspiracje od profesjonalistów z branży rowerowej. Rzadko spotykana jakość cech sprężystości i elastyczności naszych materiałów sprawiają, że te siodełka są idealnym instrumentem dla każdego, kto wymaga wyjątkowej wydajności bez pogarszania komfortu.

idmatch: L3

Waga: 210g

Pokrycie: Duro-Tek

Wymiary: 275mm x 145mm

Pręty siodła: Manganese Tube 7mm

Przeznaczenie: szosa, mtb

Technologie:

 • DURO-TEK
 • Bardzo trwałe i antyścierne pokrycie

EXTRA PADDING

 • Dodatkowa miękka wyściółka dla zwiększenia komfortu podczas długich przejazdów, zapewniająca ochronę rowerzysty przed stanem zapalnym skóry.

MANGANESE TUBE 7mm

 • Pręty siodła wykonane ze stali manganowej o średnicy 7mm.

SUPERFLOW CHANNEL

 • Nowa technologia SuperFlow (specjalnie powiększone anatomiczne wycięcie) umożliwia ludziom o różnych rozmiarach, aby zawsze znaleźli idealną i niezwykle wygodną pozycję do odpoczynku na siodle. Ponadto, nowy Superflow drastycznie redukuje wszystkie fizyczne ograniczenia spowodowane długotrwałym naciskiem na miednicę, które dotyka wielu rowerzystów, zwłaszcza podczas jazdy na długich dystansach.

  Co to jest ID Match?

    Napisany do tego celu przez informatyków Selle Italia specjalny program komputerowy, pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu siodła do indywidualnych potrzeb kolarza. Pomysł Włochów wyróżniać ma zastosowanie tzw. pomiaru kilkufazowego, do którego wymagane będzie wprowadzenie odpowiednich danych jak: wiek, płeć, waga, wzrost, dystans pokonywany w sezonie, kąt kręgosłupa (pozycja na rowerze), rozstaw kości miednicowej, obwód ud itp. do wspomnianego programu komputerowego. Z myślą o zastosowaniu idMatch powstał nowy model Flite, który wraz z systemem był testowany w najlepszych włoskich i szwajcarskich sklepach oraz przez światową czołówkę kolarstwa.

      Szczegóły: Wszyscy wiemy jak trudno jest sobie do pasować odpowiednie siodełko. I nie chodzi tu o podstawowy wyznacznik komfortu jakim jest miękkość siodełka, tylko chyba najważniejszy parametr jakim jest szerokość siodełka. Wąskie czy szerokie? Pytanie jest istotne, za wąskie siodło spowoduje że będziemy mieli poczucie że siedzimy na tzw. „miękkich” częściach ciała. Za szerokie spowoduje poczucia siedzenia na „kanapie” i duże prawdopodobieństwo obcierania udami o krawędzie.

        Producenci siodeł wyszli nam naprzeciw podsadzając nam żelowe poduszki które mają zlokalizować guzy kulszowe lub próbując określić pozycję guzów kulszowych poprzez naszą sprężystość. Te wszystkie metody są w miarę skuteczne ale opierają się na jednym parametrze, nie są to metody do końca dokładne. Selle Italia z systemem IDMatch postanowiła podejść do tematu bardziej kompleksowo i nie opierać sytemu pomiaru tylko na jednym parametrze a na trzech, co daje bardziej dokładne wyniki. Podstawą są wyniki trzech pomiarów i system IDMatch na stronie internetowej.

          Mierzy się następująco: szerokość między krętarzami (jest to odległość mierzona po zewnętrznej części kości udowych), obwód uda i pozycja miednicy. Na podstawie pomiaru szerokości między krętarzami którą uzyskujemy za pomocą specjalistycznej miarki uzyskujemy szerokość między guzami kulszowymi, czyli parametr określający szerokość siodełka. Drugim parametrem który jest mierzony jest obwód uda, jest to istotne szczególnie dla osób które wąsko prowadzą kolana podczas jazdy i obcierają udami o siodełko. Trzecim i ostatnim jest mierzenie pozycji miednicy przy skłonie do przodu, pozwala to kreślić czy potrzebne jest siodełko z dziurą bądź bez. Wyniki powyższych pomiarów są wpisywane na stronę IDMatch gdzie po dokonaniu przeliczeń system sugeruje odpowiednie dla nas siodełko. Siodełka są podzielone na kategorie S1,S2, S3 i L1, L2, L3. Siodełka z kategorii S to siodełka wąskie, kategoria L to siodełka szerokie, cyfra po literze oznacza czy siodełko powinno być z dziurą i z jak dużą.

            Od 2013r. wszystkie siodła Selle Italia będą sprzedawane z oznaczeniem do której kategorii przynależą. System przy podaniu końcowego wyniku proponuje siodła z tej samej kategorii ale w różnym przedziale cenowym, czyli na każdy budżet. Cały pomiar trwa ok. 1min i może być bez problemu wykonany warunkach sklepowych.

            Kolor
            czarny
            SIT-041A145AHC002
            Nowy produkt
            8030282484740
            2021-08-11
            Brak opini
            Przewoźnik Informacje Cena
            Kurier FEDEX Kurier FEDEX
            Czas dostawy podany na stronie produktu.
            Darmowa
            Kurier FEDEX - POBRANIE Kurier FEDEX - POBRANIE
            Czas dostawy podany na stronie produktu.
            Darmowa
            Paczkomaty INPOST Paczkomaty INPOST
            Czas dostawy podany na stronie produktu.
            Darmowa
            Wysepka - odbiór osobisty Wysepka - odbiór osobisty
            Odbiór w sklepie - poinformujemy Cię o skompletowanym zamówieniu
            Darmowa
            Odbiór osobisty - Rowery SCOTT/BERGAMONT Odbiór osobisty - Rowery SCOTT/BERGAMONT
            Odbiór po uzgodnieniu szczegółów telefonicznie telefon: 58 522 35 80
            Darmowa
            Kurier FEDEX - Rower wstępnie złożony Kurier FEDEX - Rower wstępnie złożony
            Czas dostawy podany na stronie produktu.
            50,00 zł
            Kurier FEDEX - Rower dla dzieci Kurier FEDEX - Rower dla dzieci
            Czas dostawy podany na stronie produktu.
            30,00 zł

            Szczegóły

            Produkt dodany do listy życzeń
            Produkt dodany do porównania.

            W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa Politykę prywatności