Zadzwoń teraz 585223580

Zamknij (x)

Austriacka marka Woom to producent rowerów i akcesoriów dla dzieci od półtora roku do czternastego roku życia. Słyną z najlżejszych rowerów dziecięcych oraz dbają o odpowiednią ergonomię użytkownika. Części, które są wykorzystywane w ich rowerach w 85 procentach są produkowane specjalnie pod zamówienie dla tej firmy. W swojej ofercie posiadają rowerki biegowe oraz klasyczne z pedałami na różny wzrost dziecka.

Ideą firmy było stworzenie rowerów lekkich i solidnych, aby ułatwiały naukę jazdy najmłodszym i nie zniechęcały ich do tego.  Według danych producenta ich rowery są lżejsze nawet o 40 procent od innych popularnych marek rowerowych dla dzieci, a nauka na rowerach marki Woom przebiega nawet o 30 procent szybciej.  

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla dziecka?

1. Chęci dziecka

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę czy nasze dziecko ma chęci do tego aby nauczyć się jazdy na rowerze, ponieważ nie każde od razu jest do tego skore. Jeżeli zbyt szybko posadzimy dziecko na rowerze to może się ono szybko zniechęcić. W odpowiednim momencie nauka pójdzie o wiele szybciej.

2. Rozmiar roweru

Rower dla dziecka dobieramy indywidualnie do jego wzrostu. Wbrew pozorom nie dobieramy go do wieku, ponieważ dzieci różnie rosną oraz mają różne chęci. Rower do nauki jazdy powinien być doprze dopasowany rozmiarowo, ponieważ mamy wtedy pewność, że sterowność tego roweru będzie łatwa dla jego użytkownika.  Musimy pamiętać, że nie warto kupować za dużego roweru, który ma posłużyć na dłużej. Jeżeli rower będzie za duży to u dziecka może pojawić się strach przed jego wielkością oraz utrudnionym sterowaniem, ponieważ kierownica będzie oddalona.

Skąd wiedzieć, że dany rozmiar jest odpowiedni?

Jeżeli przy minimalnej wysokości siodełka, siedząc dziecko dotyka stopami swobodnie podłogi to znaczy, że rozmiar będzie odpowiedni. W rowerach marki Woom wysokość siodełka, odległość dźwigni hamulca oraz pozycję kierownicy można dostosować do dziecka, przez co rower będzie „rósł” razem z nim.

3. Prawidłowa pozycja

Marka Woom kładzie nacisk na odpowiednią geometrię, aby dziecko czuło się na rowerze komfortowo. Przede wszystkim ważna jest geometria ramy. Aby czuć się na nim stabilnie producent wprowadził niską pozycję siedzenia, dzięki czemu otrzymamy niski środek ciężkości. Dzięki płaskiemu kątowi główki ramy i długiemu rozstawu osi uzyskamy dobrą płynność podczas jazdy.

Niska rama pozwala na łatwe wchodzenie i schodzenie z roweru, a także pozwala szybko oprzeć się o ziemię w momencie zachwiania równowagi czy początku upadku.

Siodełko w rowerach tej marki zostały specjalnie dostosowane do dna miednicy dziecka, aby wygodnie i ergonomicznie mogło na nim pokonywać kilometry.

Korba została stworzona tak, aby była jak najbardziej dostosowana do dziecięcych wymiarów. Jej ramiona są krótsze, dzięki czemu przy pokonywaniu zakrętów zmniejszają ryzyko zahaczenia o podłoże oraz zahaczenie stopom o przednie koło. Dzieci posiadają węższe biodra, dlatego odległość  między pedałami jest również węższa, aby kolana mogły prawidłowo pracować.

W tych rowerach występują tylko hamulce ręczne przy kierownicy. Już nawet w biegówkach są zastosowane hamulce typu V, po to aby od najmłodszych lat dziecko mogło uczyć się nimi stopniowo hamować. Zostały one przystosowane do wielkości rączek dziecka, aby z łatwością mogło nimi operować. W większych rowerach, gdzie są hamulce na przód i tył producent zastosował pewne ułatwienie. Dziecko może jeszcze nie pamiętać gdzie prawa, a gdzie lewa strona, dlatego producent pomalował prawą dźwignię hamulca na zielono, alby dziecko zapamiętało, że jest to hamulec na tył. Dzięki takiemu rozwiązaniu, początkujący rowerzysta może uniknąć hamowania przodem, co może doprowadzić do wywrotki.

4. Zabezpieczenia w rowerach 

W rowerach marki Woom są zastosowane ograniczniki skrętu kierownicy, aby dziecko za mocno nie mogło jej skręcić, co pozwala na uniknięcie upadku i większą stabilizację jazdy (modele od Woom1 do Woom3). W modelach Woom2 i Woom3 występuję zamknięta osłona łańcucha, dzięki czemu nie ma obawy o wkręcające się spodnie w napęd. Oczywiście w rowerach występują również szerokie pedały, aby komfortowo i stabilnie dziecko mogło trzymać stopę oraz szerokie opony, które lepiej trzymają się podłoża.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa Politykę prywatności