Lekkie rowery dla dzieci – marka WOOM

Lekkie rowery dla dzieci - fot. Woom

Austriacka marka Woom to producent rowerów i akcesoriów dla dzieci w wieku od półtora roku do czternastego roku życia. Słyną z najlżejszych rowerów dziecięcych oraz dbają o odpowiednią ergonomię użytkownika. Części, które są wykorzystywane w ich rowerach, w 85 procentach są produkowane specjalnie na zamówienie tej firmy. W swojej ofercie posiadają rowerki biegowe oraz klasyczne konstrukcje z pedałami, na różny wzrost dziecka.

Marka Woom

Ideą firmy było stworzenie rowerów lekkich i solidnych, aby ułatwiały naukę jazdy najmłodszym i nie zniechęcały ich do tego. Według danych producenta ich rowery są lżejsze nawet o 40 procent od innych popularnych marek rowerowych dla dzieci, a nauka na rowerach marki Woom przebiega nawet o 30 procent szybciej.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla dziecka?

1. Chęci dziecka

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę czy nasze dziecko ma chęci do tego, aby nauczyć się jazdy na rowerze, ponieważ nie każde od razu jest do tego skore. Jeżeli zbyt wcześnie posadzimy dziecko na rowerze, to może się ono szybko zniechęcić. W odpowiednim momencie nauka pójdzie o wiele szybciej.

2. Rozmiar roweru

Rower dla dziecka dobieramy indywidualnie do jego wzrostu. Wbrew pozorom nie dobieramy go do wieku, ponieważ dzieci rosną w swoim indywidualnym tempie. Rower do nauki jazdy powinien być doprze dopasowany rozmiarowo, gdyż wtedy mamy pewność, że sterowność tego pojazdu będzie łatwa dla jego użytkownika. Musimy pamiętać, że nie warto kupować za dużego roweru, który ma posłużyć na dłużej. Jeżeli dwukołowiec będzie za duży, to u dziecka może pojawić się strach przed jego wielkością oraz utrudnionym sterowaniem, ponieważ kierownica będzie oddalona.

Skąd wiedzieć, że dany rozmiar jest odpowiedni?

Jeżeli przy minimalnej wysokości siodełka, siedząc dziecko dotyka stopami swobodnie podłogi, to znaczy, że rozmiar będzie odpowiedni. W rowerach marki Woom wysokość siodełka, odległość dźwigni hamulca oraz pozycję kierownicy można dostosować do pociechy, przez co rower będzie „rósł” razem z nią.

3. Prawidłowa pozycja

Marka Woom kładzie nacisk na odpowiednią geometrię, aby dziecko czuło się na rowerze komfortowo. Przede wszystkim ważna jest geometria ramy. Aby czuć się na nim stabilnie, producent wprowadził niską pozycję siedzenia, dzięki czemu otrzymamy niski środek ciężkości. Dzięki płaskiemu kątowi główki ramy i długiemu rozstawu osi uzyskamy dobrą płynność podczas jazdy.

Niska rama pozwala na łatwe wchodzenie i schodzenie z roweru, a także umożliwia szybkie oparcie się o ziemię w momencie zachwiania równowagi czy początku upadku.

Siodełka w rowerach tej marki zostały specjalnie dostosowane do dna miednicy dziecka, aby mogło na nim pokonywać kilometry w sposób wygodny i ergonomiczny.

Korba została stworzona tak, aby była jak najbardziej dostosowana do dziecięcych wymiarów. Jej ramiona są krótsze, dzięki czemu przy pokonywaniu zakrętów zmniejszają ryzyko zahaczenia o podłoże oraz dotknięcie stopą przedniego koła. Dzieci posiadają węższe biodra, dlatego odległość  między pedałami jest również węższa, aby kolana mogły prawidłowo pracować.

W rowerach Woom występują tylko hamulce ręczne przy kierownicy. Już nawet w biegówkach są zastosowane hamulce typu V, po to, by od najmłodszych lat dziecko mogło uczyć się nimi stopniowo hamować. Zostały one przystosowane do wielkości rączek dziecka, aby z łatwością mogło nimi operować. W większych rowerach, gdzie zastosowane są hamulce na przód i tył, producent dodał pewne ułatwienie. Dziecko może jeszcze nie pamiętać gdzie prawa, a gdzie lewa strona, dlatego producent pomalował prawą dźwignię hamulca na zielono, aby dziecko zapamiętało, że jest to hamulec na tylnym kole. Dzięki takiemu rozwiązaniu, początkujący rowerzysta może uniknąć hamowania przodem, które może doprowadzić do wywrotki.

4. Zabezpieczenia w rowerach 

W rowerach marki Woom zastosowane są ograniczniki skrętu kierownicy, aby dziecko za mocno nie mogło jej skręcić, co pozwala na uniknięcie upadku i większą stabilizację jazdy (modele od Woom1 do Woom3). W modelach Woom2 i Woom3 występuje zamknięta osłona łańcucha, dzięki czemu nie ma obawy o wkręcające się spodnie w napęd. Oczywiście, w rowerach tej marki występują również szerokie pedały, aby dziecko mogło komfortowo i stabilnie trzymać na nich stopę, a także szerokie opony, które lepiej trzymają się podłoża.

Scott 2024 – nowości w naszym sklepie

Scott 2024 – nowości w naszym sklepie
Klaudyna

Sprawdźmy, co w sezonie 2024 znajdziemy w ofercie marki Scott. Przedstawiamy modele klasyczne i elektryczne.

Czytaj więcej

Przegląd roweru w Wysepce – rozmowa z naszymi ekspertami

Przegląd roweru w Wysepce – rozmowa z naszymi ekspertami
Zespół Wysepki

Ile trwa przegląd roweru? Jak samodzielnie dbać o swój rower? Na te i inne pytania odpowiadają nasi mechanicy rowerowi.

Czytaj więcej

Jaki rower na komunię?

Jaki rower na komunię?
Karolina Kupczak

Nasze propozycje rowerów, które idealnie sprawdzą się jako prezent komunijny.

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy dla dziecka?

Jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy dla dziecka?
Karolina Kupczak

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze rowerka biegowego dla dziecka.

Czytaj więcej
Tagi: woom, rower dziecięcy, lekki rower dla dzieci, rowery woom

check Produkt dodany do porównania.

check Produkt dodany do listy życzeń

Loading...