Poprzedni keyboard_arrow_left
Następny keyboard_arrow_right
Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert
Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert
Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert
Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert
Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert
Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert
Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert

Rower szosowy SPECIALIZED Tarmac SL8 Expert

94924-3244
 • Napęd: 2x12
 • Rozmiar kół: 700C
 • Materiał: Carbon
Przewiń do pełnej specyfikacji keyboard_arrow_down

Rozmiar:

Kolor:

31 000,00 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami
Powiadom o dostępności

Nic nie jest szybsze niż Tarmac SL8 dzięki połączeniu aerodynamiki, lekkości i jakości jazdy, które wcześniej uważano za niemożliwe. Po ośmiu generacjach i ponad dwóch dekadach rozwoju jest to coś więcej niż najszybszy Tarmac w historii - to najszybszy rower wyścigowy na świecie. Twoje nogi są na to gotowe?

Sama aerodynamika czy lekkość nie wygrywają wyścigów - liczy się prędkość. Zapewnienie tej prędkości wymaga stworzenia bezkompromisowej kombinacji aerodynamiki, lekkości, sztywności i podatności. Dzięki symulacjom wyścigów z wykorzystaniem rzeczywistych danych zespół Specialized Ride Science wie, że Tarmac SL8 jest najszybszym rowerem wyścigowym, jaki kiedykolwiek wyprodukowano na trasach, które mają znaczenie - 16,6 sekundy szybciej na dystansie 40 km, 128 sekund szybciej w Mediolanie San Remo, 20 sekund szybciej na legendarnym podjeździe Tourmalet.

AERO WE WSZYSTKIM

Aerodynamikę umieszczono tam, gdzie ma to znaczenie - na czele - a nie tylko tam, gdzie dobrze wygląda. W ten sposób Specialized stworzyło ich najbardziej aerodynamiczny rower szosowy w historii. Tak, jest bardziej aerodynamiczny niż Venge. Zoptymalizowany pod kątem maksymalnych korzyści dzięki nowej główce Tarmaca - Speed Sniffer. Przesuwając rurę sterową do tyłu - rurę, która określa szerokość główki - krawędź czołowa główki może być znacznie ostrzejsza, zapewniając znacznie niższy opór powietrza. Wykorzystując nowe przepisy UCI, Tarmac SL8 ma najwęższą, najbardziej aerodynamiczną sztycę podsiodłową, jaką kiedykolwiek stworzono w Specialized, dzięki czemu szybko poruszające się, zaburzone powietrze wokół nóg może przepływać z łatwością. Czyż zwycięstwo nie pachnie słodko?

MINIMALNA WAGA, MAKSYMALNE AERO

Tarmac SL8 wykorzystał wiedzę pozyskaną od Aethosa, by osiągnąć wagę na poziomie minimum UCI z pełną konfiguracją aerodynamiczną. Zespół Specialized stworzył ramę o wadze 685 gramów - o 15% lżejszą niż Tarmac SL7 i lżejszą niż cokolwiek innego w World Tour*. Tam, gdzie priorytet jest najwyższy, czyli w dolnej rurze, rurze podsiodłowej i tylnej części roweru zastosowano lekcje z Aethosa. Kształt ramy przenosi obciążenie tak skutecznie, że dodatkowe warstwy usztywniające z włókna węglowego stają się zbędne.

* Wagi oparte na ramach malowanych w produkcji, jak na zdjęciu. Rzeczywiste wagi będą się różnić w zależności od kolorystyki, rozmiaru ramy i różnic w komponentach.

PIEKIELNIE SZYBKI, JEŹDZI JAK W NIEBIE

Dzięki ogromnemu wzrostowi sztywności w stosunku do masy - poprawa o 33% w stosunku do SL7 - Tarmac SL8 przenosi legendarne prowadzenie, agresywną reakcję i sprawdzoną w mistrzostwach świata geometrię na wyższy poziom. Rower jest sztywniejszy na pedałach, bardziej precyzyjny na kierownicy i łączy to z przyjemną jazdą w siodle, która wyznacza nowy punkt odniesienia dla komfortu roweru wyścigowego. Dzięki technologii Specialized Rider-First Engineering, każdy rowerzysta, niezależnie od rozmiaru, otrzymuje tę samą bezprecedensową jakość jazdy i prowadzenia. W siodełku Tarmac SL8 zapewnia o 6% większą podatność, unosząc się na nierównej drodze z elastycznym wyczuciem, unikalnym w świecie rowerów wyścigowych o wysokim naprężeniu. Sprawdzona geometria Tarmaca i prześwit na opony 32 mm są identyczne jak w SL7, zapewniając łatwą adaptację i wszechstronność, aby w razie potrzeby założyć opony o większej objętości.

BEYOND GENDER

W Specialized dowiedzieli się, że pomiędzy dwoma rowerzystami może być więcej różnic niż między rowerzystą a rowerzystką. Żeby zrobić dopasowany rower, nie wystarczą uśrednione dane dla każdej z płci, co oznacza, że podział rowerów na męskie i damskie jest arbitralny i przestarzały. Każdy kolarz może uzyskać przewagę dzięki Tarmacowi SL8. Nadszedł czas, aby być Beyond Gender.

Tarmac SL8 Expert zapewnia wyjątkową wydajność dzięki pełnej grupie osprzętu SRAM Rival eTap AXS z pomiarem mocy, karbonowym kołom C38 przystosowanym do systemu tubeless oraz kierownicy Specialized Expert Shallow Drop z mostkiem SL7.

Aerodynamika we wszystkim

Po dekadzie pracy w tunelu Win Tunnel inżynierowie Specialized postawili na aerodynamikę tam, gdzie ma ona znaczenie, a nie tylko tam, gdzie dobrze wygląda. Rezultat? Nowy stożek nosowy o nazwie "Speed Sniffer" pomaga nowemu Tarmac SL8 być o 16,6 sekundy szybszym na dystansie 40 km niż Tarmac SL7. I tak, bardziej aerodynamiczny niż Venge.

Minimalna waga, maksymalna aerodynamika

W Specialized przyglądano się, jak najlżejszy produkowany rower szosowy na świecie - Aethos - mógł połączyć błyskawiczną reakcję w górach z elastyczną, całodzienną jazdą. Tarmac SL8 wykorzystał te doświadczenia z Aethos, aby można go było łatwo zbudować na poziomie minimum UCI z pełną konfiguracją aero.

Piekielnie szybki, jeździ jak w niebie

Tarmac SL8 zapewnia ogromną poprawę sztywności w stosunku do masy o 33% w porównaniu do SL7, a jednocześnie jest o 6% gładszy w siodełku. Sprawdzona w mistrzostwach świata geometria i prześwit na oponę 32 mm zapewniają niespotykaną dotąd jakość jazdy.

Biała księga Tarmac SL 8

Zespół Specialized Ride Science testuje rozwiązania w porównaniu z konkurencją jeszcze przed naciśnięciem pedału. Dzięki złożonym symulacjom prawdziwych tras wyścigowych z identycznymi danymi ze świata rzeczywistego, zespół Ride Science wie, że Tarmac SL8 jest najszybszym rowerem wyścigowym, jaki kiedykolwiek powstał.

Czy nie cieszysz się, że niektóre dzieci zostały w klubie naukowym?

Stworzenie roweru bardziej aerodynamicznego, o 15% lżejszego, z 33% lepszym stosunkiem sztywności do masy niż zwycięski Tarmac SL7 w Mistrzostwach Świata 4X wymagało czegoś więcej niż obsesyjnego zaangażowania w "Innovate or Die". Zespół inżynierów Specialized stworzył zupełnie nowy proces.

Wyprodukowano w wyścigach

Od samego początku w Specialized to kolarz był szefem, więc najlepsi wszechstronni kolarze na świecie - Remco Evenepoel, Demi Vollering - mieli swój udział w opracowywaniu i udoskonalaniu Tarmac SL8. Ostatecznie współtworzono najszybszy rower wyścigowy na świecie.

 • Rama: Tarmac SL8 FACT 10r Carbon, Rider First Engineered™, Win Tunnel Engineered, Clean Routing, Threaded BB, 12x142mm thru-axle, flat-mount disc
 • Napęd 2x12
 • Rozmiar kół 700C
 • Materiał Carbon
 • Widelec: Tarmac SL8 FACT 10r Carbon, 12x100mm thru-axle, flat-mount disc
 • Korbowód: SRAM Rival with Power Meter
 • Zębatki: 48/35T
 • Suport: SRAM DUB BSA 68
 • Przerzutka (Przód): SRAM Rival eTAP AXS, braze-on
 • Przerzutka (Tył): SRAM Rival eTap AXS, 12-speed
 • Manetki: SRAM Rival eTap AXS
 • Kaseta: SRAM Rival, 12-speed, 10-36t
 • Łańcuch: SRAM Rival 12-speed
 • Hamulce: SRAM Rival eTap AXS, hydraulic disc
 • Obręcze: Roval C38, 21mm internal width carbon rim
 • Opony: S-Works Turbo, folding bead, 700x26mm
 • Dętki: Turbo Ultralight, 48mm Presta valve
 • Kierownica: Specialized Expert Shallow Drop, alloy, 125mm drop x 75mm reach
 • Owijka: Supacaz Super Sticky Kush
 • Mostek: Tarmac integrated stem, 6-degree
 • Sztyca: S-Works Tarmac SL8 Carbon seat post, FACT Carbon, 15mm offset
 • Zacisk sztycy: Tarmac integrated wedge
 • Siodło: Body Geometry Power Expert
 • Waga: 7.77 kg (rozmiar 56 cm)
 • Płeć Unisex
 • Kolekcja 2023
 • Indeks 94924-3244
 • EAN13 888818914470

Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Niektórzy producenci oferują możliwość przedłużenia gwarancji. Szczegółowe warunki przedłużonej gwarancji znajdziesz na poniższych informacjach od producentów: Specialized, Scott, Kross, Puky, Unibike, Marin Bikes

check Produkt dodany do porównania.

check Produkt dodany do listy życzeń

Loading...