Bagażnik na rowery - wygodny sposób na podróżowanie z jednośladem

Bagażnik na rowery - wygodny sposób na podróżowanie z jednośladem

Wybierając się w dalszą podróż często chcielibyśmy mieć ze sobą swój jednoślad. Dzięki temu możemy w innym miejscu komfortowo się przemieszczać. Zwiedzanie jest znacznie łatwiejsze, a przede wszystkim nie musimy obawiać się o awaryjność sprzętu mając ze sobą swój własny dwukołowiec. Z pomocą przychodzą nam bagażniki rowerowe do samochodu. Sprawdźmy, jak je dobrać do swojego auta i jednośladu, by zapewnić sobie wygodną podróż i możliwość poruszania się rowerem gdziekolwiek się wybierzemy.

Rodzaje bagażników samochodowych na rowery

Wśród bagażników samochodowych do przewozu rowerów wyróżnić możemy 3 główne rodzaje:

Bagażniki montowane na dachu auta,
Bagażnik dachowy na rower Thule
Bagażnik dachowy na rower Thule

Modele mocowane na haku holowniczym,
Bagażnik rowerowy na hak Thule
Bagażnik rowerowy na hak Thule

Uchwyty do mocowania na tylnej klapie samochodu.
Bagażnik Thule montowany na tylnej klapie
Bagażnik Thule montowany na tylnej klapie

Każdy z nich wyróżnia się sposobem mocowania na aucie. Poszczególne typy mogą charakteryzować się także inną aerodynamiką oraz charakterystyką.

Dachowy bagażnik rowerowy będzie typem o najmniejszej aerodynamice. Gdy jednoślady znajdują się na naszym dachu, sprawiają, że opór powietrza jest większy w czasie jazdy. Jest to jednak rozwiązanie dobre dla osób chcących mieć stały, nieutrudniony dostęp do bagażnika swojego auta.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy to najczęściej wybierany produkt. Zapewnia on wygodę mocowania jednośladów oraz stawia mniejszy opór w czasie jazdy, dzięki czemu nasze auto nie spala znacznie więcej paliwa. Wiele propozycji mocowanych na haku umożliwia odchylenie takiego bagażnika. Dzięki temu mamy dostęp do przestrzeni bagażowej w aucie i możemy z niej stosunkowo swobodnie korzystać.

Najbardziej uniwersalny bagażnik do przewozu rowerów to ten mocowany na tylnej klapie samochodu. Nie musimy do niego mieć ani bagażnika dachowego ani haka holowniczego. Dostęp do bagażnika auta jest niepełny - nie otworzymy z nim do końca klapy i będziemy musieli ją przytrzymywać.

Bagażnik rowerowy Thule na tylną klapę
Bagażnik rowerowy Thule na tylną klapę

Ile rowerów można przewieźć na bagażniku?

Przewożenie rowerów w większej ilości jest łatwiejsze z wyborem odpowiedniego bagażnika. Każdy z rodzajów umożliwia nam zamocowanie różnej ilości jednośladów, co przybliżamy poniżej.

Dachowy bagażnik rowerowy ma konstrukcję umożliwiającą mocowanie jednego dwukołowca. W niektórych propozycjach wymagane jest zdemontowanie przedniego koła naszego roweru, na co również warto zwrócić uwagę przy zakupie. Nie musimy się jednak ograniczać do montażu na dachu tylko jednego jednośladu. Wyposażając się w dwa bagażniki tego typu zamocujemy na dachu także dwa rowery.

Bagażnik rowerowy na hak umożliwia przewóz do czterech rowerów. Takie modele najczęściej występują w opcjach na 2 lub 3 jednoślady, jednak do tych potrójnych możemy doczepić dodatkowe miejsce na czwarty dwukołowiec - taką opcję znajdziemy w modelach marki Thule. Bagażnik montowany w ten sposób zdecydowanie posiada najwięcej przestrzeni na jednoślady.

Samochodowy bagażnik na rowery montowany na tylnej klapie to także bardzo dobra opcja jeśli chodzi o przewóz większej ilości jednośladów. Takie modele produkowane są z myślą o dwóch lub trzech rowerach.

Bagażnik samochodowy Thule na dach auta
Bagażnik samochodowy Thule na dach auta

Jak wybrać bagażnik na rowery dla swojego auta?

Bagażniki na dach samochodu to świetne rozwiązanie dla osób posiadających samochody typu sedan i mniejszy SUV, w których dach nie jest zbyt wysoko. Ich mocowanie styka się z widelcem lub przednim kołem roweru, dzięki czemu możesz mieć pewność, że karbonowa rama nie zostanie uszkodzona przez bagażnik. Takie rozwiązanie to również klasyczny, sportowy wygląd samochodu z rowerem, co doceni wielu miłośników kolarstwa.

Bagażnik rowerowy na hak to rozwiązanie doskonałe dla rodzin czy grup przyjaciół, przewożących cięższe rowery, jak modele elektryczne czy górskie. Jest to najbardziej aerodynamiczna konstrukcja, która pozwala zmniejszyć konsumpcję paliwa. Przewożenie rowerów na haku jest najczęściej wybieraną opcją, łatwą w montażu i zdolną do przewiezienia największego załadunku. Mocowanie i zdejmowanie rowerów z takiego bagażnika jest najłatwiejsze, a bagażnik sprawdza się z rozmaitymi typami jednośladów.

Przewożenie rowerów na tylnej klapie samochodu sprawdzi się w autach pozbawionych haka holowniczego oraz w modelach z wysokim dachem. Ten typ bagażnika jest łatwy w składaniu i przechowywaniu, nie zajmuje wiele miejsca, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z rowerem podróżują jedynie sporadycznie.

Bagażnik rowerowy Thule na hak
Bagażnik rowerowy Thule na hak

Czy warto kupić bagażnik do przewozu rowerów marki Thule?

Producent ten oferuje wysokiej jakości modele, które cenione są na całym świecie. W ofercie Thule znajdziemy szeroki wybór bagażników na rowery, które dopasowane są do różnych aut i jednośladów.

Dlaczego warto postawić właśnie na modele Thule?

Powodów jest mnóstwo, wyszczególnimy jednak kilka najważniejszych:

  • bezpieczeństwo - bagażniki rowerowe Thule zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie podróżowania z rowerami. Modele tej marki wykonane są z materiałów wysokiej jakości i wyposażone w liczne zabezpieczenia rowerów, by całą drogę bezpiecznie pozostawały w swojej pozycji.
  • łatwość używania i montażu - niezależnie od tego, na jaki bagażnik na rowery Thule się zdecydujemy, mamy pewność, że zamontowanie i zdemontowanie go z auta będzie łatwe, a mocowanie w nim jednośladu intuicyjne.
  • wszechstronność - w ofercie marki Thule znajdziemy wszystkie typy bagażników na rowery, dzięki czemu możemy je bez problemu dopasować do swojego auta.

Poszukując bagażnika do przewozu rowerów zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie marki Thule. Producent ten oferuje liczne propozycje o rozmaitych sposobach montażu, łatwości użycia i wszechstronności.

Bagażnik samochodowy Thule na tylne drzwi samochodu
Bagażnik samochodowy Thule na tylne drzwi samochodu

Podróżowanie z rowerem to czysta przyjemność

Mając swój własny dwukołowiec ze sobą w czasie podróży możemy odkrywać więcej. Niezależnie od tego, czy wybieramy się w długą wyprawę z całą rodziną, czy odkrywać nowe szlaki ze znajomymi, samochodowy bagażnik na rowery znacznie ułatwi nam każdą wycieczkę.

check Produkt dodany do porównania.

check Produkt dodany do listy życzeń

Loading...