Zadzwoń teraz 585223580

Zamknij (x)

Oświetlenie rowerowe

Mamy jesień, czas szarych dni i szybszego zachodu słońca, przez co na drogach jesteśmy mniej widoczni. Aby poprawić swoje bezpieczeństwo używamy lampek, by nie tylko inni nas widzieli, ale też byśmy mogli oświetlać sobie drogę. Wybór jest duży, więc postaramy się przedstawić lampki od tych podstawowych do bardziej rozbudowanych z większą mocą.

Bateria czy USB?

Największą popularnością cieszą się teraz lampki ładowane przez USB, ponieważ w każdym momencie możemy je podłączyć i podładować np. dojeżdżając do pracy rowerem, możemy sobie ją naładować już na powrotną drogę. Producenci skupiają się teraz głównie na produkcji lampek z USB, ale niektórzy wciąż produkują oświetlenie na baterie, jest ono ponadczasowe i jeszcze długo takie może pozostać. Lampka na baterię jest o tyle wygodna, że nie musimy martwić się o jej ładowane, a w trybie sygnalizacyjnym wytrzyma nam bardzo długo. Ich cena jest również korzystniejsza w porównaniu z USB. Minusem ich jest, że nie wiemy dokładnie kiedy może nam przestać świecić oraz mamy ich ograniczony asortyment. Wybór należy do Was, ponieważ są zwolennicy baterii jaki i USB, a oba zasilania są bardzo dobre.

Występują również lampki na dynamo/prądnicę, które są zazwyczaj w rowerach miejskich.

Moc lampki

Sygnalizacyjna - dzięki niej jesteśmy widoczni na drogach, jak sama nazwa ich wskazuje, sygnalizujemy naszą jazdę innym uczestnikom ruchu.

Lampki przednie i tylne standardowo mają do 20 lumenów, ale również w ofercie znajdą się i mocniejsze. Na jazdę w miejskich warunkach, ta liczba lumenów jak najbardziej nam wystarczy, abyśmy byli widoczni.

Przykładowe lampki:

Na ciemne nieoświetlone tereny – czyli lampki, dzięki którym my widzimy drogę i ułatwiają nam poruszanie się po takich terenach. W tym wypadku 500 lumenów to minimum, aby nasza jazda była komfortowa. Trzeba również pamiętać, że same lumeny to nie wszystko, ważny jest też kąt świecenia lampki. Im jest on większy, tym większą kontrolę mamy w terenie, szczególnie gdy jeździmy w ciemności po lesie.

Przykładowe lampki:

Lampki na dynamo/prądnice:

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa Politykę prywatności