Uchwyt na telefon do roweru - wygodne podróżowanie ze smartfonem pod ręką

Uchwyty na telefon do roweru

Fot. Fidlock

Wycieczka rowerowa to świetny sposób na aktywny wypoczynek i poznawanie swojej okolicy. Poruszając się jednośladem mamy znacznie więcej czasu i możliwości by przyjrzeć się otoczeniu i cieszyć się wycieczką. Jeżeli jednak chcemy w tym czasie poznawać nowe tereny i miejsca, warto by było mieć w zasięgu wzroku nawigację, dzięki której się nie zgubimy i bezpiecznie wrócimy do domu. Osoby jeżdżące rekreacyjnie z pewnością docenią rozwiązanie jakim jest uchwyt na telefon do roweru.

Uchwyt rowerowy na telefon dla osób jeżdżących na co dzień

Codzienne przemieszczanie się na dwóch kółkach do domu czy pracy najczęściej nie wymaga od nas posiadania pod ręką nawigacji, jednak dostęp do telefonu wciąż pozostaje przydatny. Smartfon na kokpicie roweru pozwoli nam widzieć ważne powiadomienia, łatwo odebrać przychodzącą rozmowę w drodze czy przeczytać smsa w trakcie postoju. Nie musimy się obawiać, że telefon wypadnie nam z kieszeni gdy będzie bezpiecznie przymocowany do jednośladu.

Fot. Fidlock

Fot. SP Connect

Uchwyt na telefon do roweru którym poruszamy się na co dzień warto dobrać tak, by był kompaktowy i umożliwiał nam łatwy dostęp do smartfona. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzą się modele magnetyczne Peak Design, Fidlock czy SP Connect. Propozycje tych firm oparte są na sprawdzonych rozwiązaniach, które pewnie trzymają telefon na miejscu, nie wpływając na jego pracę. Magnetyczny uchwyt rowerowy będzie działał wraz z etui na telefon danego producenta. Takie rozwiązanie oszczędza nam miejsce na kierownicy. Etui jest dobrze dopasowane do naszego smartfona i chroni go nie tylko podczas jazdy.

Fot. SP Connect

Fot. SP Connect

Wybierając na przykład uchwyt rowerowy SP Connect Bike Bundle otrzymujemy w zestawie etui na telefon i uchwyt na kierownicę. Kompatybilny ze sobą zestaw to wygodne mocowanie telefonu i stała ochrona urządzenia przed uszkodzeniami.

Wodoodporny uchwyt na telefon na dłuższe trasy

Torba mocowana na górnej rurze ramy z miejscem na telefon to bardziej klasyczne i wciąż doceniane rozwiązanie. Taka torba będzie uniwersalna i nie wymaga od nas dostosowania etui na telefon do uchwytu. Wyciąganie i wkładanie telefonu w tym przypadku może zajmować więcej czasu, jednak nasze urządzenie jest lepiej chronione przed warunkami atmosferycznymi.

Torba na ramę Basil Sport Design to jedna z propozycji o takiej budowie. Poza telefonem zmieścimy w niej potrzebne pod ręką rzeczy, takie jak narzędzia czy przekąski. Telefon znajdujący się pod przezroczystą folią może być obsługiwany niezależnie od pogody, a dzięki otworowi możemy bez problemu podłączyć urządzenie do słuchawek czy ładowarki.

Uchwyt na telefon do roweru o wodoodpornej konstrukcji to znaczne ułatwienie gdy jednośladem zwiedzamy dalsze zakątki i jeździmy w kilkudniowe trasy. Nie musimy obawiać się zmiany pogody w ciągu dnia czy problemów z nawigacją.

Dopasowany czy uniwersalny uchwyt rowerowy na telefon?

Uniwersalny uchwyt rowerowy na telefon to wygodne rozwiązanie, które u niektórych sprawdzi się bardzo dobrze. Jeżeli często zmieniamy telefon, zdecydowanie nie powinniśmy decydować się na rozwiązanie o dopasowanej konstrukcji, którą stracimy wraz ze zmianą modelu. Uchwyt na telefon o uniwersalnej konstrukcji będzie nam służył przez wiele lat i towarzyszył często wraz ze zmianą kolejnych generacji smartfonów. Jest to jednak produkt o mniejszej estetyce od dopasowanych rozwiązań.

Fot. Peak Design

Fot. SP Connect

Decydując się na połączenie etui i uchwytu wymagającego od nas dopasowania do smartfona zyskujemy bardzo łatwe mocowanie urządzenia na kierownicy. Często wystarczy zbliżyć telefon w etui do uchwytu i połączenie gotowe. Poza wygodą mamy tu do czynienia również z estetyką, gdyż takie rozwiązanie wygląda dobrze na kierownicy, a nasz telefon chroniony jest dobrze dopasowanym pokrowcem.

Musimy jednak liczyć się z tym, że dopasowane pokrowce łączące się z uchwytami na kierownicę występują w wariantach dostosowanych do najbardziej popularnych smartfonów. Może być ciężko znaleźć etui na niszowy model. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się wersja uniwersalna, jak na przykład SP Connect Uni.

Uchwyt na telefon do roweru to produkt, z którego możemy korzystać podczas każdej wyprawy jednośladem. Ważne jest więc, by dobrze dopasować go do swoich potrzeb i oczekiwań. Wygodny model, który będzie szybko łączył się z telefonem z pewnością będzie dużym ułatwieniem, zwłaszcza podczas krótkich wypraw. Wodoodporna, uniwersalna konstrukcja będzie nieodłącznym kompanem dla miłośników trekkingu i całodniowych wycieczek.

Jaki rower górski damski wybrać w sezonie 2024?

Jaki rower górski damski wybrać w sezonie 2024?
Klaudyna

Sprawdzamy jakie damskie rowery MTB znajdziemy w ofercie w tym roku.

Czytaj więcej

Rowery full suspension - propozycje sezonu 2024

Rowery full suspension - propozycje sezonu 2024
Klaudyna

Sprawdź jakie rowery MTB z pełną amortyzacją znalazły się w tegorocznej ofercie marek Scott i Specialized.

Czytaj więcej

Rowerek biegowy czy z pedałami? Jaki lepszy na początek?

Rowerek biegowy czy z pedałami? Jaki lepszy na początek?
Klaudyna

Odpowiadamy na pytanie od jakiego roweru zacząć naukę - biegowego czy może klasycznego z pedałami i dodatkowymi kółkami?

Czytaj więcej

Najciekawsze rowery elektryczne sezonu 2024

Najciekawsze rowery elektryczne sezonu 2024
Klaudyna

Ciekawe nowości z kategorii rowerów elektrycznych na sezon 2024 - sprawdźmy, co przygotowali producenci

Czytaj więcej

check Produkt dodany do porównania.

check Produkt dodany do listy życzeń

Loading...